Pozez niște cărți noi prin librărie, Vlad dă volumul radioului mai tare și face lip-syncing cu Lennon pe Mother, Daniel scoate din traista roșie de la Macmillan Books niște grisine cu oregano de la moldoveni, ușa se deschide cu pași scuturați gălăgios de zăpadă: G, M și S au venit la sesiunea săptămânală de prietenie.
Prietenii mei super pasionați și talentați, Bianca Dumitrașcu și Sorin Trăistaru, și-au unit puterile și încep propăvăduirea sfintelor taine ale Lettering-ului și Caligrafiei printre pământeni.
Sâmbăta începe de obicei cu mine ajungând pe Quinet 9 între 12 și 2 după-masa, cu planuri de făcut etichete pentru expoziție, întrebări pentru interviuri, poze pentru Insta sau selecție de poezii pentru 5 poems.
Zilele trecute mi-a bătut moartea la ușă
cu o bucată de fier alb.
Nu i-am deschis, am tremurat un pic și-am zis:
nu e nimeni acasă!
Cum le strigam nevăzuților care sunau la ușă
când îmi scriam temele pe covor.
Opriți planeta, Mișu s-a apucat de desenat comics care zdrobesc inimi. Pe a mea prima. Vineri am primit acest episod pilot, pe care nu știu cum să-l împac.